Artykuł, który został napisany zgodnie z wymogami SEO, jest zauważalny dla algorytmów wyszukiwarek internetowych. Przyczynia się do polepszenia pozycji danej strony, czyli dociera do użytkownika internetu.  W poniższym artykule omawiamy, jak powinna wyglądać struktura tekstu pod SEO. Zapraszamy więc do lektury!

Elementy struktury tekstu pomagające w pozycjonowaniu

Zastosowanie wskazówek, które pomagają napisać treść, która ułatwia pozycjonowanie SEO, jest też treścią przejrzystą i  łatwą do przeczytanie dla internauty. Najczęściej użytkownik Internetu teksty czyta pobieżnie wzrokiem. Jego spojrzenie zatrzyma się na elementach, które są częścią składową struktury tekstu tworzoną pod pozycjonowanie SEO. Duże bloki tekstu sprawiają, że czytelnik zniechęca się i nie pozostaje dłużej na stronie.

Planowanie struktury tekstu – drogą do sukcesu?

Przed przystąpienie do pisania tekstu warto czas poświęcić planowaniu. Wtedy układamy ogólną koncepcję struktury tekstu, tworzymy śródtytuły, określamy słowa kluczowe. Tworzony tekst już nabiera struktury, pozostaje tylko wypełnić tekstem miejsca między nagłówkami. Zatem na co zwrócić uwagę przy tworzeniu artykułów pod wymogi SEO?

Oto kilka wskazówek, które pomogą stworzyć strukturę treści przyjazną SEO:

  • na wstępie umieszczamy nagłówek lead, który zachęci użytkownika do dalszego czytania, prawidłowa struktura tekstu posiada również rozwinięcie tematu oraz zakończenie, które może być podsumowaniem, wyciągnięciem wniosków,
  • budowa tekstu opiera się na tytule i śródtytułach,
  • określenie i zastosowanie fraz kluczowych, nie tylko w nagłówkach, ale także w treści,
  • użycie grafiki w artykule musi posiadać opis tekstowy, który będzie widoczny dla wyszukiwarki Google,
  • stosujemy pogrubienia, kursywę w tekście,
  • linkowanie wewnętrzne jest jak nawigacja na stronie, poprawia poruszanie się na niej użytkownikowi i botom wyszukiwarek,
  • nie zapomnij o meta opisie, który zwiększy zainteresowanie użytkownika stroną.

Struktura tekstu pod SEO a użytkownik

Czy copywriter musi stawać przed dylematem, czy tworzy treści pod wymogi SEO, czy dla użytkownika Internetu? Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest balans pomiędzy SEO, a internautom. Struktura treści stworzona pod pozycjonowanie SEO sprawia, że tekst dociera do odbiorcy, jest przyjazny w odbiorze. Pamiętajmy! Nie przesadzajmy z umieszczaniem fraz kluczowych bez zachowania sensu.

Podsumowując, napisanie artykułu z zachowaniem struktury treści pomagającej w pozycjonowaniu SEO, stawia wymagania wszystkim osobom piszącym do Internetu. Obserwacja i dostosowanie się do zmieniających wymogów optymalizacji tekstu pod SEO to zatem zadanie domowe dla każdego twórcy treści w Internecie.  Podążanie za zmianami i tworzenie tekstów, to z pewnością droga do poprawy warsztatu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *