Wartościowe artykuły - jak je tworzyć? - PisanieTekstu

Dobrze napisany, wartościowy artykuł jest niezwykle silną bronią. Pozwala osiągnąć postawione cele marketingowe i zwiększyć zainteresowanie klientów Twoją firmą. Skuteczny tekst ma dwie nieistniejące bez siebie cechy – merytoryczną, ciekawą treść odpowiadająca na potrzeby odbiorcy oraz strategiczną, przemyślaną strukturę. Chcemy, abyś sprawnie władał tym niezwykłym narzędziem i promował swoją markę poprzez wartościowe artykuły, dlatego przygotowaliśmy ten tekst.

Co ja z tego będę miał?

Tworzenie wartościowych artykułów nie jest prostym i szybkim zadaniem. Wymaga zatem wiedzy, znajomości zasad SEO, cierpliwości w oczekiwaniu na efekty oraz solidnej, systematycznej pracy. Zadajesz sobie być może pytanie, po co w takim razie wkładać tak duży trud i poświęcać temu czas? Efekty płynące z pisania merytorycznych treści są przede wszystkim stabilne i trwałe, a swoim zasięgiem mogą Cię zaskoczyć. Przekonaj się sam!

Zwiększenie widoczności

Piszesz z myślą o swoim potencjalnym kliencie, on jest najważniejszy, ale Google potrafi to docenić. Wyszukiwarki nieustannie tropią treści, które jak najlepiej odpowiadają na potrzeby użytkowników. Kiedy artykuł pochodzi z zaufanego źródła, jest ciekawy dla internauty, wyświetla się na czołowych pozycjach i zwiększa ruch na stronie autora. W ten sposób generuje mu nową liczbę potencjalnych klientów.

Budowanie wizerunku marki

Ludzie chcą kupować od osób, które znają i którym ufają. Wartościowy artykuł może dać Ci pozycję eksperta w Twojej dziedzinie i w ten sposób wpłynąć na wyniki sprzedażowe. Treść jest Twoją wizytówką i odzwierciedla jakość usług, czy produktów.

Zwiększenie sprzedaży

Przechodzimy do sedna korzyści płynących z tworzenia wartościowych artykułów. Jeżeli staniesz się widoczny w Google, zwiększy się ruch na Twojej stronie. W momencie, kiedy użytkownik zetknie się z atrakcyjnym i użytecznym tekstem, będziesz w jego oczach ekspertem, obdarzy Cię zaufaniem i jest ogromna szansa, że skorzysta z Twoich usług.

Jak pisać wartościowe artykuły?

Jak stworzyć treść, która będzie łączyła użyteczność mierzoną ilością wejść na stronę i atrakcyjność, której wyznacznikiem będzie czas, jaki użytkownik spędzi na Twojej witrynie? Istotne jest wiele czynników, cech i działań, jakie należy podjąć. Przygotowaliśmy krótki poradnik. Koniecznie się z nim zapoznaj!

Tytuł, lead – magnes na czytelnika

Pierwszym wrażeniem, jakie robisz na internaucie, jest właśnie tytuł. Chwytliwy tytuł z pewnością sprawi, że czytelnik pójdzie o krok dalej, a nieciekawy, że odejdzie i najprawdopodobniej już nie wróci.  Skuteczny tytuł powinien być krótki i prosty. Warto stosować pytania, bezpośrednie, spersonalizowane zwroty. Kiedy przebijesz już pierwszy mur dzielący Cię od potencjalnego klienta pora na kolejny krok – pierwsze zdanie. Jeżeli zaintryguje czytelnika, przejdzie on do kolejnego. Jeżeli będzie kiepskie…no cóż. Myślę, że znasz odpowiedź. Pierwsze zdania muszą więc przyciągać uwagę, intrygować, ciekawić i wywołać nieodpartą chęć doczytania artykułu do końca.

Przejrzysta struktura – sposób na wartościowe artykuły

Większość ludzi to wzrokowcy. Jeżeli na starcie zobaczą długi tekst zbity w jedną przytłaczającą bryłę – zniechęcą się. Używaj nagłówków, zaprzyjaźnij się z formatowaniem. Postaraj się zawrzeć jedną myśl w jednym akapicie. Zwracaj się bezpośrednio do czytelnika. Nie zmęcz oczu i umysłu czytelnika chaotyczną formą treści.

Zrozumiały język

Używając wielu specjalistycznych zwrotów, wcale nie staniesz się ekspertem w oczach klienta. Sztuka bez wątpienia polega na opisaniu nawet trudnych rzeczy prostymi słowami. Stosuj więc zrozumiały, prosty język w swoim eksperckim artykule.

Zasady SEO a wartościowe artykuły

Zadbaj o właściwe pozycjonowanie witryny. Jest to mapa, dzięki której klient odnajdzie Cię w zaułkach Internetu. W naturalny sposób zamieszczaj zatem słowa kluczowe w strategicznych miejscach. Przed przystąpieniem do pisania przeprowadź dogłębną analizę, aby dokładnie wiedzieć, czego szukają Twoi potencjalni klienci.

Bibliografia

O Twojej wiarygodności i rzetelności świadczy też to, że wiedza zawarta w tekście nie bierze się znikąd, ale ma swoje poparcie w sprawdzonych źródłach. Zamieść bibliografię w stopce. Zadbaj o jakościowe źródła. Nie cytuj blogów, stron o złym wizerunku, stronniczych, czy zawierających niesprawdzone informacje. Nie możesz sobie pozwolić na błędy, bo mogą one nieodwracalnie wpłynąć na Twój wizerunek.

Jak tworzyć wartościowe artykuły – podsumowanie

Podsumowując, świat wirtualny rządzi się swoimi prawami. Aby dotrzeć do odbiorcy, trzeba spełnić szereg wymogów. Jeżeli jednak poświęcić czas i energię na tworzenie wartościowych artykułów, masz szanse osiągnąć cele marketingowe. Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Pisz przede wszystkim z myśląc o potrzebach potencjalnych klientów, ale nie zapominaj o głównych założeniach SEO. Zaintryguj czytelnika tytułem, zachęć go do czytania przejrzystą strukturą tekstu, używaj prostego języka. Nie pomijać bibliografii. Zamieszczaj w artykule tylko wysoko jakościowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *