Dobrze napisany, wartościowy artykuł jest niezwykle silną bronią. Pozwala osiągnąć postawione cele marketingowe i zwiększyć zainteresowanie klientów Twoją firmą. Skuteczny tekst ma dwie nieistniejące bez siebie cechy – merytoryczną, ciekawą treść oraz przemyślaną strukturę. Jak promować swoją markę poprzez wartościowe artykuły? Sprawdź!

Wartościowe artykuły – korzyści

Tworzenie wartościowych artykułów nie jest prostym i szybkim zadaniem. Wymaga wiedzy, znajomości zasad SEO, cierpliwości w oczekiwaniu na efekty oraz solidnej, systematycznej pracy. Zadajesz sobie być może pytanie, po co w takim razie wkładać tak duży trud i poświęcać temu czas? Efekty płynące z pisania merytorycznych treści są przede wszystkim stabilne i trwałe, a swoim zasięgiem mogą Cię zaskoczyć. Przekonaj się!

Zwiększenie widoczności

Piszesz z myślą o swoim potencjalnym kliencie, on jest najważniejszy, ale Google potrafi to docenić. Wyszukiwarki nieustannie tropią treści, które jak najlepiej odpowiadają na potrzeby użytkowników. Kiedy artykuł pochodzi z zaufanego źródła, jest ciekawy dla internauty, wyświetla się na czołowych pozycjach i zwiększa ruch na stronie autora. W ten sposób generuje mu nową liczbę potencjalnych klientów.

Budowanie wizerunku marki

Ludzie chcą kupować od osób, które znają i którym ufają. Wartościowy artykuł może dać Ci pozycję eksperta w Twojej dziedzinie i w ten sposób wpłynąć na wyniki sprzedażowe. Treść jest Twoją wizytówką i odzwierciedla jakość usług czy produktów.

Zwiększenie sprzedaży

Przechodzimy do sedna korzyści płynących z tworzenia wartościowych artykułów. Jeżeli staniesz się widoczny w Google, zwiększy się ruch na Twojej stronie. Kiedy użytkownik zetknie się z atrakcyjnym i użytecznym tekstem, będziesz w jego oczach ekspertem, obdarzy Cię zaufaniem i jest ogromna szansa, że skorzysta z Twoich usług.

Jak pisać wartościowe artykuły?

Jak stworzyć treść, która będzie łączyła użyteczność mierzoną ilością wejść na stronę i atrakcyjność, której wyznacznikiem będzie czas, jaki użytkownik spędzi na Twojej witrynie? Istotne jest wiele czynników, cech i działań, jakie należy podjąć.

Tytuł, lead – magnes na czytelnika

Pierwszym wrażeniem, jakie robisz na internaucie, jest właśnie tytuł. Chwytliwy tytuł z pewnością sprawi, że czytelnik pójdzie o krok dalej, a nieciekawy, że odejdzie i najprawdopodobniej już nie wróci.  Skuteczny tytuł powinien być krótki i prosty. Warto stosować pytania, bezpośrednie, spersonalizowane zwroty.

Kiedy przebijesz już pierwszy mur dzielący Cię od potencjalnego klienta, pora na kolejny krok – pierwsze zdanie. Jeżeli zaintryguje czytelnika, przejdzie on do kolejnego. Jeżeli będzie kiepskie…no cóż. Myślę, że znasz odpowiedź. Pierwsze zdania muszą więc przyciągać uwagę, intrygować, ciekawić i wywołać nieodpartą chęć doczytania artykułu do końca.

Przejrzysta struktura – sposób na wartościowe artykuły

Większość ludzi to wzrokowcy. Jeżeli na starcie zobaczą długi tekst zbity w jedną przytłaczającą bryłę – zniechęcą się. Używaj nagłówków, zaprzyjaźnij się z formatowaniem. Postaraj się zawrzeć jedną myśl w jednym akapicie. Zwracaj się bezpośrednio do czytelnika. Nie zmęcz oczu i umysłu czytelnika chaotyczną formą treści.

Zrozumiały język

Używając wielu specjalistycznych zwrotów, wcale nie staniesz się ekspertem w oczach klienta. Sztuka bez wątpienia polega na opisaniu nawet trudnych rzeczy prostymi słowami. Stosuj więc zrozumiały, prosty język w swoim eksperckim artykule.

Zasady SEO a wartościowe artykuły

Zadbaj o właściwe pozycjonowanie witryny. Jest to mapa, dzięki której klient odnajdzie Cię w zaułkach Internetu. W naturalny sposób zamieszczaj zatem słowa kluczowe w strategicznych miejscach. Przed przystąpieniem do pisania przeprowadź dogłębną analizę, aby dokładnie wiedzieć, czego szukają Twoi potencjalni klienci.

Bibliografia

O Twojej wiarygodności i rzetelności świadczy też to, że wiedza zawarta w tekście nie bierze się znikąd, ale ma swoje poparcie w sprawdzonych źródłach. Jeśli piszesz ekspercki tekst, np. o medycynie, zadbaj o jakościowe źródła i zamieść bibliografię na końcu tekstu. Nie cytuj blogów, stron o złym wizerunku, stronniczych czy zawierających niesprawdzone informacje. Nie możesz sobie pozwolić na błędy, bo mogą one nieodwracalnie wpłynąć na Twój wizerunek.

Jak tworzyć wartościowe artykuły? Podsumowanie

Podsumowując, świat wirtualny rządzi się swoimi prawami. Aby dotrzeć do odbiorcy, trzeba spełnić szereg wymogów. Jeżeli jednak poświęcić czas i energię na tworzenie wartościowych artykułów, masz szanse osiągnąć cele marketingowe. Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Pisz przede wszystkim z myślą o potrzebach potencjalnych klientów, ale nie zapominaj o głównych założeniach SEO. Zaintryguj czytelnika tytułem, zachęć go do czytania przejrzystą strukturą tekstu, używaj prostego języka. Nie pomijaj bibliografii. Zamieszczaj w artykule tylko wysoko jakościowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *